Cloud
do škol

Pošta v cloudu

Řešení e-mailů

V případě, že provozujete poštu u poskytovatele webových stránek, případně na platformě založené na Linuxu, použijeme metodu přesunu do cloudu přes protokol IMAP. Principem je stáhnout poštu z aktuálního serveru a nahrát ji do cloudu (přezrcadlit).
Konkrétně budou přetaženy složky Doručené pošty a Odeslané pošty.

Pokud máte poštu na Vašem Windows Serveru (Exchange) –  využijeme metodu, kdy se 1:1 zkopíruje pošta.
Výhodou je, že u tohoto řešení se přesouvají i kontakty.

Varianta, kdy ve škole zatím vůbec poštu nemáte a učitelé používají některý z volně nabízených E-mailů
(Seznam, Centrum, Atlas, atp.…) můžeme vám v cloudu vytvořit nové schránky dle vašeho přání (např. ve tvaru jmeno.prijmeni@skola.cz).

Co za výhody přináší pošta v cloudu?

Odpověď je jednoduchá, nebudete se vůbec muset starat o správu pošty. Vše bude plně automatizované. Nebudete muset hlídat SPAM, vše si řídí antispamové filtry Office 365 nebo Google apps pro školy. Ale tím nejhlavnějším důvodem bude to, že budete mít důvěryhodné schránky pro rodiče Vašich žáků přímo na doméně školy.

Účty učitelů, případně žáků a studentů v cloudu

Import uživatelů

Vše Vám nastavíme, přípravíme, bude stačit seznam lidí v tabulce – ke studentům navíc informaci, do jakého ročníku spadají. O vše se pak postaráme a pošleme přihlašovací údaje.

Synchronizace uživatelů

Jste škola využívající funkčností Windows Serveru? Používáte Active Directory (Databáze lidí uvnitř školní počítačové sítě)? Existuje varianta, kdy my toto prostředí propojíme a všichni studenti/učitelé jak jsou založení ve školní počítačové síti tak budou automaticky synchronizovaní do cloudu a budou se moci přihlásit stejným heslem. Výhodou je to, jakmile někoho ze školy správce smaže, účet bude smazán i v cloudu.

Kontaktujte nás

Napište nám o radu při nasazování a propagaci cloudu na Vaší škole!